Koronawirus. Europosłowie nie muszą przechodzić kwarantanny

Jak informuje RMF FM, eurodeputowani nie będą musieli przechodzić kwarantanny. Zwolnieni z niej będą nawet ci, którzy przyjeżdzają na posiedzenie ze strefy czerwonej.

Fot. Pixabay

Parlament Europejski wraca do pracy po sezonie urlopowym. Teraz w wielu miejscach w Europie zakażeń przybywa, regiony i kraje oznaczane są jako strefy czerwone.

Niektóre państwa wprowadziły obowiązek kwarantanny dla osób przyjeżdżających z takich stref. Między innymi tak postąpiła Belgia, w której znajduje się jedna z dwóch siedzib europarlamentu. Jednak jak przekazały służby Parlamentu Europejskiego, eurodeputowani nie będą mieć obowiązku przechodzenia kwarantanny. Nawet jeśli będą przyjeżdzać ze stref najbardziej zagrożonych.

Posłowie zostali jedynie poinformowani o obowiązku zachowania ostrożności, w tym obowiązku noszenia maseczek w Brukseli, wypełnienia formularza dotyczącego lokalizacji pasażera, a także odnośnie wymagań dotyczących testów na COVID-19.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c