Koronawirus w szkole. Na kwarantannie 177 uczniów!

Prawie dwustu uczniów szkoły w Siedlcach przeszło na naukę zdalną. Wszystko ze względu na potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników placówki. 

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Koronawirus dotknął kolejną szkołę w województwie mazowieckim. Tym razem problem pojawił się w Szkole Podstawowej numer 4 w Siedlcach. Zakażony wirusem SARS-CoV-2 jest jeden z pracowników świetlicy.  Wielu uczniów miało z nim kontakt, dlatego na kwarantannę skierowano ich aż 177 i trzy osoby z personelu.

Zdalnie uczą się dzieci z klas 1-2, a w klasach 3-4 wprowadzona została nauka hybrydowa. Ci, którzy przebywają w izolacji, odbywają nauczanie zdalne, reszta osób przychodzi normalnie na zajęcia. Zajęcia stacjonarne mają w pełni zostać wznowione 28 września.

Jak tłumaczy dyrektorka siedleckiego sanepidu, kontaktowało się z mężczyzną więcej pracowników, jednak pozostali byli już zaszczepieni pełnymi dawkami szczepionki, w związku z tym nie było konieczności, aby także zostali objęci kwarantanną.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c