Krzysztof Bosak o szczepieniach: „Jestem sceptycznie nastawiony”

Krzysztof Bosak został zapytany na antenie „Onet Opinie” o  pojawienie się szczepionki na koronawirusa w Polsce i o sytuację epidemiczną w kraju. Przyznał, że jest sceptycznie nastawiony do tego, co sprzedawcy twierdzą na temat swoich produktów i dotyczy to również koncernów farmaceutycznych. 

Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

W ostatnich dniach trzy firmy przekazały pozytywne informacje dotyczące ich szczepionek. Koncern farmaceutyczny Moderna uznał, że ich antidotum jest w 94,5% skuteczny, Pfizer w 95%, a AstraZeneca między 62 a 90%. Daje to całemu światu nadzieję na pokonanie pandemii wirusa SARS-CoV-2.

W tej kwestii wypowiedział się w programie „Onet Opinie” polityk Konfederacji, Krzysztof Bosak.  W jego opinii, wprowadzenie pospiesznie na rynek produktów, które nie posiadają zwykłego trybu procedur testowania powinno napawać sceptycyzmem. Natomiast każdy kto będzie ze szczepień chciał skorzystać, zrobi to na własną odpowiedzialność i sam podejmie decyzję komu ufa i z czego korzysta.

Krzysztof Bosak skomentował również decyzje rządu dotyczące nowych obostrzeń. Zwrócił uwagę na przedsiębiorców, których najmocniej dotykają zakazy.

„Współczuję wszystkim, którym w sposób chaotyczny odbierane jest prawo do zarabiania i generowania obrotów. Sytuacja jest tym bardziej nieszczęśliwa, że zbiega się to z podwyżkami podatków, czy próbami uderzania w wybrane branże, co zupełnie nie ma związku z epidemią.”

-powiedział jeden z liderów Konfederacji. Dodał, że te okoliczności jedynie dobiją polską gospodarkę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c