Kto odbierze nasze śmieci? Będą zmiany? Znamy wyniku przetargu!

Władze Warszawy ogłosiły wyniki przetargu na odbiór odpadów komunalnych w Stolicy. Nowe umowy wejdą w życie w połowie roku i będą obowiązywać przez kolejne trzy lata.

Zdjęcie poglądowe. Fot. Pixabay

Podobnie jak w poprzednich latach miasto podzielono na 9 obszarów. Do przetargu przystąpiło 9 wykonawców. Oferty oceniano według trzech kryterium ceny, środowiskowego i jakości. Przeprowadzone aukcje elektroniczne pozwoliły na znaczącą obniżkę cen zaoferowanych pierwotnie przez wykonawców.

Jak powiedział wiceprezydent m.st. Warszawy Michał Olszewski: „Dla mieszkańców nic się nie zmienia w zakresie odbioru odpadów. Do czasu zawarcia nowych umów odpady będą odbierane przez dotychczasowych operatorów bez wpływu na jakość usługi.”

Firmom uczestniczącym w postępowaniu przysługuje jeszcze odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej.

W poszczególnych obszarach w postępowaniu wybrane zostały następujące firmy: Bielany i Żoliborz – BYŚ Wojciech Byśkiniewicz, Białołęka i Targówek – PARTNER Sp. z o.o. konsorcjum, Mokotów – P.P.H.U. LEKARO Jolanta Zagórska, Ochota, Ursus i Włochy – MPO, Praga Południe i Praga Północ – P.P.H.U. LEKARO Jolanta Zagórska, Śródmieście – MPO, Ursynów i Wilanów – SUEZ Polska Sp. z o.o. i Remondis Sp. z o.o. konsorcjum, Wola i Bemowo – MPO.

Najniższa cena zaoferowana dla Rembertowa, Wawra i Wesołej znacząco przekroczyła zaplanowany na to zadanie budżet i Miasto zdecydowało o unieważnieniu postępowania. W najbliższym czasie przetarg, także z wykorzystaniem aukcji elektornicznej, zostanie wznowiony.

Przypominamy, że od początku tego roku w Warszawie obowiązuje system segregacji na pięć pojemników.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.