„Latające” jedzenie na Stegnach

Skontaktowała się z nami mieszkanka mokotowskiego osiedla, która podobnie jak jej wielu sąsiadów ma już dosyć resztek jedzenia wyrzucanych przez okna.

Fot. Czytelniczka

W niektórych przypadkach ma to na celu dokarmianie ptaków, ale często ewidentnie jest po prostu pozbywaniem się w ten sposób odpadów.
Wyrzucanie przez okno czegokolwiek jest przede wszystkim niebezpieczne, ale dodatkowo walające się po osiedlu odpadki nie są również przyjemnym widokiem.
Prócz ptaków (z tego typu „pożywienia” korzystają ewentualnie raczej wrony i gawrony, niż poczciwe wróble, a nawet gołębie), odpadki zjadane są przez szczury. Zepsuta żywność, a także np. kości mogą też bardzo zaszkodzić kotom i psom.
Przyłączamy się więc do apelu, aby zwierzętom pomagać MĄDRZE, czyli dokarmiać je odpowiednią karmą i w miejscach do tego przeznaczonym, zamiast zaśmiecać Warszawę odpadkami.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.