Legia sprowadzi 1000 sportowców na Bemowo

W najbliższy weekend w hali OSiR Bemowo odbędzie się dwudniowy turniej Judo Legia Cup. Wystąpi w nim blisko 1000 zawodników z całej Polski oraz reprezentanci m. in. Ukrainy i Czech.

Będą to dwudniowe zawody judoków z całej Polski i nie tylko. W czwartej już edycji Judo Legia Cup udział wezmą zarówno dzieci, jak i seniorzy.

W sobotę wystartują Mastersi, czyli zawodnicy zaawansowani, wielokrotnie mający za sobą międzynarodowe starty i medale. Kibicować będzie można między innymi Romanowi Janiszewskiemu, który w ubiegłym tygodniu wywalczył srebrny medal na Międzynarodowych Mistrzostwach Irlandii Masters w Judo w kat. do 100 kg.

W niedzielę zobaczyć będzie można starty początkujących judoków, którym jednak na pewno nie można odmówić woli walki.

Do tej pory do startu zgłosiło się już ponad 1000 zawodników dziecięcych i ponad 50 dorosłych. Prócz mężczyzn wystartują też kobiety.

Podczas imprezy, w sobotę 6 kwietnia, odbędzie się też zbiórka krwi dla Jasia Karwowskiego. Chłopiec na 6 lat, a od ponad 4 walczy z chorobą nowotworową. Obecnie przechodzi bardzo mocną chemioterapię i potrzebna jest mu krew, aby wzmocnić jego wyniszczony, ale wciąż chętny do życia organizm.

W zawodach mogą wystartować dzieci od rocznika 2005 do 2012 i, co ciekawe, wielu zawodników to ojcowie i ich dzieci – zarówno synowie, jak i córki, którzy nierzadko wspólnie trenują.

Zawody zostały dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz objęte Patronatem Honorowym Urszuli Kierzkowskiej – Burmistrz Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy.

Judo Legia Cup
6-7 kwietnia 2019
OSiR Bemowo ul. Obrońców Tobruku 40

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.