Lotnisko Chopina, kwiecień 2019 vs kwiecień 2020: spadek pasażerów o 99 procent!

Lotnisko Chopina przedstawiło zestawienie kwietnia bieżącego z roku z analogicznym okresem z roku ubiegłego. Dane dotyczące frekwencji powalają. 

Statystyki są miażdżące: w kwietniu 2020 roku podróżowało o 99 procent mniej pasażerów niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Ponadto, wskaźnik wszystkich operacji lotniczych wyniósł 971, co oznacza spadek o 93 procenty.

Wprowadzone restrykcje oraz zakazy w przemieszczaniu się – w związku z zagrożeniem epidemicznym – odcisnęły wyraźne piętno, zaś konsekwencje odczuli wszyscy, którzy przed pandemią bezproblemowo przemieszczali si, korzystając z dotychczasowego rozkładu lotów.

Jeśli chodzi o liczbę obsłużonych pasażerów w ruchu międzynarodowym, to początek 2020 roku przyniósł ponad 2,8 miliona pasażerów, co – porównując z rokiem ubiegłym – oznacza spadek o niemal 40 procent.

Niebawem zostanie przywrócone korzystanie z komunikacji lotniczej, co powinno poprawić druzgocące statystyki. O ile? Przekonamy się niebawem.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c