Lotnisko na skraju upadku. Czy uda się mu podnieść po pandemii?

Koronawirus mocno wpłynął na branżę lotniczą. Wciąż obowiązują zakazy lotów do kilkudziesięciu krajów. Jak informuje Money.pl, lotnisko w Modlinie najsilniej odczuło skutki pandemii.

Fot. Lotnisko Warszawa Modlin

Od stycznia do końca lipca port Warszawa Modlin stracił 17 milionów złotych. Licząc poprzednie straty, suma przekroczyła już  50% kapitału. Wspólnicy lotniska byli zmuszeni do walnego zgromadzenia, na którym podejmą decyzję o dalszych losach firmy.

Wszyscy byli za dalszym istnieniem lotniska. Zarząd poprosił o zgodę na kredyt, którą udało się uzyskać. 50 milionów może spółka zyskać z kredytu komercyjnego. Port złożył również wniosek o 15 milionów złotych od Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego. Mają one pomóc opłacić wszystkie zaległe kwoty. Dodatkowo, Ministerstwo Infrastruktury może pomóc firmom z branży dotkniętych pandemią. Lotnisko stara się od niego zyskać 6 milionów.

Od 2 września zakaz lotów obowiązuje do 44 państw. Nowością na liście jest między innymi Hiszpania i Albania, które są częstym kierunkiem Polaków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c