Mazowieckie: Noworodek z koronawirusem

W szpitalu w Sierpcu wykryto zakażenie u niespełna miesięcznego dziecka. Zostało przetransportowane do szpitala specjalistycznego w Warszawie. 

Fot. Pixabay

W Samodzielnym Publicznym Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sierpcu potwierdzono zakażenie koronawirusem u noworodka z oddziału pediatrycznego. Jak dodaje RMF FM, w ostatnim czasie wykryto również wirusa u pacjentki i pielęgniarki tego samego szpitala.

Noworodka przetransportowano do szpitala specjalistycznego w Warszawie, a szpital w Sierpcu do końca tygodnia wstrzymał przyjęcia na oddział pediatryczny. Jak dodaje szef placówki w rozmowie z radiem, trudna sytuacja występuje też na oddziale internistycznym, ponieważ jest on całkowicie zapełniony.

Ze wczorajszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że aż ponad 500 przypadków zakażeń środowych dotyczy chorych na koronawirusa w województwie mazowieckim. W sumie na Mazowszu zmarło już 465 osób zakażonych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c