Mazowieckie: powiadomił ich, że zamarza człowiek. 39-latek został uratowany

Dzięki informacji przekazanej przez mieszkańca miejscowości Kownaty Borowe, ciechanowscy funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego uratowali przed zamarznięciem 39-letniego bezdomnego.

Fot. Pixabay

W miniony czwartek wieczorem policjanci otrzymali informację, że na jednej z posesji w Kownatach Borowych przebywa mężczyzny pod wpływem alkoholu. Na miejscu ustalili, że jest to osoba bezdomna, szukająca schronienia.

W trosce o jego zdrowie i życie przewieźli go do Mazowieckiego Centrum Pomocy Bliźniemu w Turowie. Byli świadomi bowiem, że podczas niskich temperatur tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych chociażby na ławce, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu.

Policjanci przypominają, by nikt nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numer alarmowy 112. Nasze zainteresowanie może przyczynić się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.