Medalowy weekend polskich judoków

Do dwóch srebrnych medali w sobotę, dziś swoje brązowe krążki dołożyli Łukasz Błach, Piotr Kuczera i Patryk Broniec.

Bardzo dobrze zakończyły się dla biało-czerwonych odbywających się na Warszawskim Ursynowie zawody European Judo Open Men 2019.

W niedzielę w kategorii do 90 kg brązowy medal wywalczył głośno wspierany przez stołeczną publiczność Piotr Kuczera (w kategorii do 90 kg) oraz Łukasz Błach (w kategorii do 81 kg.) i Patryk Broniec (w kategorii powyżej 100 kg).

Do nietypowej sytuacji doszło w „królewskiej”, najwyższej kategorii wagowej powyżej 100 kg, gdzie w walce o brązowy medal miało się spotkać dwóch Polaków – Maciej Sarnacki i Patryk Broniec. Niestety Sarnacki został wycofany, dzięki czemu brąz mistrzostw w tej kategorii dla Polski zdobył Broniec.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców judo. Warszawska publiczność dopisała, a zawodnicy z całego świata odwdzęczyli się im najwyższym poziomem tego wspaniałego sportu.

Medalowe sukcesy Polaków są doskonałą prognozą dla naszych reprezentantów przygotowujących się już do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.