Metro do Piaseczna – wraca temat

Doprowadzenie metra z Kabat do Piaseczna to pomysł, który regularnie wraca, zwłaszcza w okresie przedwyborczym. Tym razem Radny Powiatu Piaseczyńskiego Michał Grzesło postuluje, by samorządowcy zjednoczyli siły w tym celu.

Fot. Warszawa w Pigułce

Pod koniec ubiegłego roku władze powiatu piaseczyńskiego zapewniły, że w miarę posiadanych kompetencji będą służyły pomocą i uczestniczyły we wszystkich projektach mających na celu usprawnienie komunikacji Piaseczna z Warszawą.

Jak wskazuje radny Grzesło, pomysł jest realny między innymi dlatego, że budując metro unika się wykupowania gruntów oraz kolizji z istniejącymi ciągami komunikacyjnymi, a na metrze do Piaseczna zyskałaby też Warszawa. Pomysłodawca wskazuje też na aspekt ekologiczny tego projektu.

Wg. portalu piasecznonews.pl, Radny zdaje sobie jednak sprawę, że do realizacji tego pomysłu niezbędne jesy wsparcie z budżetu Warszawy, budżetu państwa oraz środków zewnętrznych.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.