Miasto oferuje nawet do 16 tys. zł na uruchomienie własnego biznesu! Są pewne warunki
Masz mniej niż 30 lat i pomysł na biznes? Już teraz możesz skorzystać ze środków na start własnej firmy. Miasto oferuje młodym bezrobotnym nawet do 16 tys. zł na uruchomienie własnego biznesu.
Projekt „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w m.st. Warszawa” jest skierowany do młodych ludzi w wieku 18-29 lat (grupa 30-), zarejestrowanych w stołecznym Urzędzie Pracy.
Dzięki dotacji na założenie działalności gospodarczej można sfinansować zakup niezbędnego wyposażenia, remont lub adaptację lokalu, zakup materiałów, surowców i towarów, reklamę i domenę internetową oraz opłacić koszty pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa związanych z podjęciem działalności gospodarczej.
Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).
Wnioski można składać do piątku, 13 września. Więcej informacji na stronie: http://warszawa.praca.gov.pl/projekt30minus.

Dziennikarka ekonomiczna i specjalistka od tekstów prawnych, była wykładowczyni akademicka Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka newsów gospodarczych i tekstów o prawie. Posiada dyplom z zakresu tłumaczeń prawnych i ekonomicznych. Warsztat naukowy wykorzystuje w codziennej pracy redakcyjnej, tworząc precyzyjne artykuły oparte na twardych danych. Jako jedna z nielicznych dziennikarek w branży, swoje teksty opiera na bezpośredniej pracy z zagranicznymi raportami finansowymi i aktami prawnymi, bez pośredników.
