Mieszkańcy zdruzgotani. Zwęzili ulicę i tak doszło do poważnego wypadku. Dziecko w stanie ciężkim w szpitalu

Do zdarzenia doszło 14 czerwca na ulicy Umińskiego na przejściu dla pieszych. 43-letnia kierująca samochodem osobowym marki saab potrąciła 12-latkę poruszającą się na hulajnodze. Dziewczynka w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

Jak mówią Mieszkańcy ulica została zwężona i miała być bezpieczna niestety nie jest. Jedna z mieszkanek zaznacza, że w okolicach przejścia dla pieszych rośnie trawa, która osiąga metr lub więcej co bardzo utrudnia widoczność.

Wystarczy skosić trawę! Tam nic nie widać jak się jedzie !!” – pisze jeden z Mieszkańców Gocławia.

Trawa trawą, ale kto wymyślił krzewy przy samych przejściach dla pieszych? Zjazd z Ostrobramskiej w Kinową. Pas zieleni do samego przejścia i ścieżki rowerowej. Kierowca, który jedzie w Kinową, rowerzystę widzi jak ten jest już na ulicy. Wystarczy skrócić ten okaz przyrody o kilka metrów. Ewentualnie zamontować progi zwalniające tuż przed przejściem” – zwraca uwagę inny Mieszkaniec na podobną sytuację w innym miejscu.

Mieszkańcy od lat domagali się świateł w tym miejscu. ZDM nie wyrazi takiej zgody.

Dodatkowo w wyniku wypadku i braku wolnych pasów ulica była nieprzejezdna.

Informowaliśmy o zwężeniu ulicy już w 2016 roku. 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c