Minister Czarnek zapowiada zmiany! Dotyczą ferii zimowych i pensji nauczycieli!

Minister edukacji i nauki zapowiedział zmiany dotyczące pensji i pensum nauczycieli. Dodatkowo poinformował, jak w tym roku szkolnym będą wyglądać ferie zimowe. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W ubiegłym roku szkolnym, ze względu na ciężką sytuację związaną z pandemią koronawirusa, ferie dla wszystkich dzieci odbywały się w tym samym czasie- od 4 do 17 stycznia 2021 roku. W tym roku szkolnym ma się to jednak zmienić. O szczegółach poinformował dziś minister Przemysław Czarnek na antenie RMF FM. Zaznaczył także, że póki co nie ma zagrożenia przejścia na naukę zdalną.

Zgodnie z planami Ministerstwa Edukacji i Nauki ferie w 2022 roku mają odbyć się z podziałem na województwa. Dodatkowo, minister podkreślił, że resort chce, aby trwały one 6 tygodni oraz, aby zwiększyć dostęp do baz wypoczynkowych.

Przemysław Czarnek zwrócił także uwagę na zmiany w pensjach i pensum nauczycieli. I tak podwyżki mają się pojawić już w przyszłym roku. Wyższe wynagrodzenia wiążą się z reformą edukacji, a celem ministerstwa jest kompleksowa reforma również statusu nauczyciela.

Zaproponowano, aby było uzależnienie wysokości wynagrodzenia zasadniczego od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w kraju, odejście od rozliczania średnich wynagrodzeń nauczycieli, likwidację jednorazowego dodatku uzupełniającego, przejście do powszechnego sposobu naliczania wysokości odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych i przesunięcie uwolnionych środków na podwyższenie wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c