Minister zdrowia wprost o obostrzeniach!

Rano pojawiły się pierwsze informacje na wprowadzenia obostrzeń jeszcze w tym tygodniu. Właśnie głos w sprawie zabrał Adam Niedzielski, który powiedział wprost: „Nie przewidujemy zaostrzania restrykcji”. 

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Przed chwilą informowaliśmy o pierwszych spekulacjach dotyczących wprowadzenia obostrzeń jeszcze w tym tygodniu. Wszystko przez rosnącą liczbę zakażeń oraz prognozy ekspertów. Głos w tej sprawie zabrał minister zdrowia Adam Niedzielski, podczas konferencji prasowej w Kielcach.

Minister zdrowia powiedział wprost: „Nie przewidujemy zaostrzenia restrykcji”. Wyjaśnił, że mamy do czynienia z trendem wzrostu zakażeń, jednak w porównaniu z ubiegłym rokiem, widać efekt szczepień. Zwrócił natomiast uwagę na fakt, że jeśli sytuacja będzie się pogarszać, rząd będzie natychmiast reagować.

„Patrząc na dynamikę wzrostu, to ona różni się znacznie od tej z września 2020 roku.Widzimy olbrzymią różnicę w hospitalizacjach. Jak dobrze pamiętam, było ich dwa razy więcej.  Nie możemy się spodziewać spadku tendencji wzrostu.”

-podkreślił Niedzielski. Zauważył, ze w najbliższych dniach będzie w Polsce średnio około tysiąca nowych przypadków zakażeń COVID-19 dziennie. Jednak nie oznacza to, że wprowadzone zostaną obostrzenia. W październiku może być ich znacznie więcej, nawet do 5 tysięcy. To właśnie wtedy mogą pojawić się dodatkowe restrykcje.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c