Młodzi aktywiści na ulicach Wilanowa

Jak najlepiej uczyć się o aktywności społecznej? W praktyce. Nastoletni uczestnicy szkoły letniej Civic UP! Academy zaplanują i przeprowadzą w Wilanowie swoje pierwsze projekty społeczne. Co przygotowali dla mieszkańców, będzie można przekonać się w trakcie pikniku społecznego, który odbędzie się na Plaży Wilanów w niedzielę 30.06.2019 r.

Fot. Materiały organizatorów

W ramach szkoły letniej Civic UP! Academy do Wilanowa przyjedzie 24 nastoletnich aktywistów i aktywistek z całej Polski. Podczas warsztatu najpierw przejdą szkolenie z diagnozowania potrzeb społeczności lokalnych, a następnie zaproszą mieszkańców dzielnicy i lokalne instytucje do rozmowy o wyzwaniach społecznych Wilanowa.

Po zebraniu i przeanalizowaniu danych zaplanują mikro działania społeczne, do których zaproszą mieszkańców dzielnicy. Czy będą to debaty, gry terenowe, czy budowanie map potrzeb, tego jeszcze nie wiadomo. Jest pewne, że mieszkańcy dowiedzą się, jak na wyzwania naszej dzielnicy patrzy młodzież i co proponuje, żeby je rozwiązać.

O tym do jakich działań zaprasza mieszkańców młodzież będzie można przekonać się w trakcie pikniku społecznego, który zostanie w całości zorganizowany przez uczestników Civic UP! Academy.

Impreza odbędzie się na Plaży Wilanów oraz w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów 30 czerwca 2019 r. w godzinach 12:00 – 15:00. Wydarzenie jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich.

Civic Up! Academy to bezpłatne 10-dniowe warsztaty dla młodych osób zainteresowanych prowadzeniem działań społecznych. Szkoła letnia organizowana jest przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Polsce we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją Wspomagania Wsi oraz Urzędem Dzielnicy Wilanów. W tym roku odbywa się druga edycja projektu.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.