Modlitwa o deszcz? Biskup wystosował apel do wszystkich wiernych!

Arcybiskup Stanisław Gądecki zwrócił się do „wszystkich wiernych oraz ludzi dobrej woli”, apelując o modlitwę błagalną o… deszcz. 

fot. Wikipedia

Jak napisał Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki: „Zwracam się do wszystkich wiernych oraz ludzi dobrej woli z apelem o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz. Proszę, aby w sanktuariach, parafiach, domach zakonnych i rodzinach włączyć tę intencję do naszych modlitw ufając, że Pan Bóg usłyszy nasze prośby”.

Jak zaznaczył duchowny, poza zmaganiami z koronawirusem, Polska boryka się z niskim stanem wód i coraz większym niebezpieczeństwem pojawienia się suszy, która będzie miała negatywny wpływ na nasz ekosystem.
Skutki długotrwałego braku deszczu odbiją się bezpośrednio na słabszych plonach, gorszej produkcji rolnej, a w konsekwencji na wyższych cenach za produkty spożywcze.
Na apel arcybiskupa odpowiedziała Jasna Góra, która dołączyła do modlitwy błagalnej o deszcz. Duchowni z Częstochowy będą, m.in. podczas Apelu Jasnogórskiego modlić się o zatrzymanie epidemii oraz o ochronę kraju od klęski suszy.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c