Myśleli, że dziś lapidarium zniknie… Wiemy, co tam się dzieje

Mieszkańcy dzielnicy Ursynów w Warszawie odkryli, że stos gruzu pozostawiony w jednym z parków jest traktowany jako forma sztuki. Obok porzuconych betonowych płyt, które nie zostały usunięte, pojawiła się tablica informująca, że miejsce to jest lapidarium, czyli ogrodem skalnym. Projekt Ursynów podał informacje, że sterta gruzu wreszcie zniknie z mapy Warszawy. Niestety przejdzie tylko tuning i nadal będzie straszyć. 

Fot. Warszawa w Pigułce

„Wykonawca porządkuje teren. Mniejszy gruz zostanie usunięty. Lapidarium wróci z powrotem w nieco innej formie. Zmieni się oblicze lapidarium.” – mówi w rozmowie z Warszawą w Pigułce rzeczniczka Zarządu Zieleni m.st Warszawy Karolina Kwiecień-Łukaszewska.


Początkowo mogłoby się wydawać, że to tylko stos gruzu, opuszczone betonowe płyty i śmieci, które trzeba usunąć. Jednak okazuje się, że dzieło w warszawskim Ursynowie zostało zaplanowane i zrealizowane przez Zarząd Zieleni Miejskiej.

„Zebrane tu pozostałości z czasów budowy osiedla tworzą lapidarium epoki, w której ono powstało. Fragmenty wielkiej płyty, bryły i pokruszone betony, druty zbrojeniowe to oryginalne ślady przeszłości ściśle związane z miejscem i czasem, w którym ono powstało” – uważa Zarząd Zieleni m. st. Warszawy.

Niestety kupa gruzu znika z mapy Warszawy.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]