Nie żyje Maciej Kujawski. Zapamiętamy go z seriali oraz głosu Kubusia Puchatka

Maciej Kujawski, ceniony aktor teatralny i serialowy, który zdobył popularność dzięki swojej roli w serialu „Na Wspólnej” oraz jako lektor, znany głównie jako głos Kubusia Puchatka w polskiej wersji bajki, niestety nie jest już z nami.Zmarł w nocy z 24 na 25 maja w wieku 70 lat. Teatr Kwadrat, z którym był związany od 1986 roku, ogłosił tę smutną wiadomość w czwartek. Maciej Kujawski pozostanie w pamięci jako utalentowany artysta, którego wkład w polską scenę teatralną i dubbingową będzie pamiętany i doceniany.

Drodzy Widzowie, drodzy Przyjaciele,

z ogromnym smutkiem i żalem pragniemy Was poinformować, że minionej nocy odszedł od nas, nasz serdeczny kolega i wspaniały aktor związany z naszym Teatrem od 1986 roku:
⠀⠀ ⠀⠀ MACIEJ KUJAWSKI⠀ ⠀
Zadebiutował w teatrze w 1977 roku w „Podróży po Warszawie”, w reż. Andrzeja Strzeleckiego, na scenie Teatru na Woli w Warszawie, za dyrekcji Tadeusza Łomnickiego.
Nigdy nie zapomnimy Twojej scenicznej obecności w takich chociażby sztukach, jak „Szalone nożyczki”, „Sługa dwóch Panów”, „Ośle lata”, „Mój przyjaciel Harvey”, „Przyjazne dusze”, „Przez park na boska”.
Mimo przeciwności losu, które stawały na Twojej drodze zawsze potrafiłeś nas rozbawić. Gdy widziałeś, że ktoś jest smutny, przychodziłeś i odzywałeś się głosem Kubusia Puchatka (Maciej Kujawski przez wiele lat użyczał głosu tej szalenie popularnej postaci), a wtedy dzień stawał się lepszy. Maciek zawsze był naszym słońcem i zawsze wychodził zza chmur, gdy ktoś tego potrzebował.
Maćku, byłeś naszym serdecznym kolegą i wybitnym aktorem. Dziękujemy za wszystko, co nam dałeś jako aktor i jako przyjaciel Będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Spoczywaj w pokoju.
Zespół Teatru Kwadrat” – czytamy we wpisie.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]