Niepokojące wieści. Spada poziom wody w Wiśle!

W klimacie pandemii i walki z koronawirusem pojawiła się niepokojąca informacja o sukcesywnie obniżającym się poziomie wód w Wiśle.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Jak poinformował rzecznik IMiGW, z dnia na dzień ubywa wody w Wiśle. Fakt ten rodzi obawy o pojawienie się problemu suszy.

Jak dodał rzecznik, nawet gdyby w maju doszło do obfitych opadów deszczu, odbudowa nadwyrężonych zasobów wód zarówno powierzchniowych, jak i podziemnych stanie się bardzo problematyczna.

Przyczyną niskiego poziomu wody w Wiśle jest między innymi zima pozbawiona śniegu, konsekwencją czego gleby są niewłaściwie nawodnione. Wilgotność gleb w ciągu miesiąca spadła z 80 do 30 procent.
Według prognoz ekspertów IMGW, kwiecień zapisze się w kalendarzu jako miesiąc suchy, co będzie miało odzwierciedlenie w postępującej suszy hydrologicznej oraz rolniczej.
Czy w związku z powyższym grozą nam braki wody w kranie? Jak wyjaśnia Grzegorz Walijewski, znaczne spadki wody rzek i zbiorników wodnych mogą przede wszystkim wpłynąć na utrudnione funkcjonowanie dużych zakładów przemysłowych czy też elektrowni.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c