Nowe prawo wchodzi w październiku! Wielu klientów się ucieszy

W październiku wejdzie nowe prawo odnośnie płatności gotówką oraz kartą. Już nie będzie można powiedzieć płatność tylko kartą. Obowiązkiem będzie także przyjąć gotówkę i wydać resztę klientowi.

Fot. Pixabay

Nowela ustawy o usługach płatniczych podpisana!!! W dniu 28 września 2021 r. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o usługach płatniczych. Celem ustawy jest uregulowanie statusu prawnego akceptacji znaków pieniężnych emitowanych przez Narodowy Bank Polski #NBP. Nowe regulacje wejdą w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia” – informuje Narodowy Bank Polski.

W dniu 28 września 2021 r. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o usługach płatniczych. Celem ustawy jest uregulowanie statusu prawnego akceptacji znaków pieniężnych emitowanych przez Narodowy Bank Polski. Nowe regulacje wejdą w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia” – informuje Kancelaria Prezydenta.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c