Obostrzenia przedłużone. Co z 29. Finałem WOŚP? Jerzy Owsiak odpowiada

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Pierwotnie miał on odbyć się w pierwszej połowie stycznia, jednak ze względu na wprowadzone obostrzenia, został przełożony na 31 stycznia. Teraz okazuje się, że ograniczenia zostaną przedłużone. Czy to wpłynie na imprezę WOŚP?

By Zorro2212 – Praca własna, CC BY-SA 3.0.

Adam Niedzielski przekazał, że obowiązujące obostrzenia związane z pandemią koronawirusa będą przedłużone do 31 stycznia 2021 roku. Tego dnia odbywać się miał Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który został przeniesiony z 10 stycznia. Wiele osób zastanawia się czy impreza jest wciąż aktualna czy znów nie nastąpią roszady, biorąc pod uwagę restrykcje dotyczące między innymi organizacji wydarzeń w Polsce.

Głos w tej sprawie zabrał już prezes WOŚP, Jerzy Owsiak. W wydanym dziś komunikacie przekazał, że 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie zostanie ponownie przełożony.

„Fundacja WOŚP informuje, że 29. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 31 stycznia. Grać będą z nami wolontariusze z 1362 sztabów w Polsce i na całym świecie https://www.wosp.org.pl/final/sztaby! Centrum tego orkiestrowego świata stworzymy w samym sercu Warszawy, skąd prowadzić będziemy transmisję telewizyjną, dzięki której poinformujemy o efektach zbiórki funduszy na zakup nowoczesnych urządzeń medycznych dla oddziałów laryngologicznych i diagnostyki głowy.”

-napisał na oficjalnym profilu na Facebooku. Dodał, że studio, w którym odbywać się będzie finał,  będzie zorganizowane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Zaznaczył, że pojawi się na miejscu najlepsze zabezpieczenie medyczne, bo w końcu WOŚP ma duże doświadczenie w zapewnieniu pomocy medycznej- od ponad 20 lat tworzony był na festiwalu Pol’and’Rock(dawniej Woodstock) szpital polowy.

„Zgodnie z wprowadzonymi przepisami, prowadzić będziemy transmisję telewizyjną, zaczniemy w sobotę 30 stycznia o 21 i zakończymy w niedzielę przed północą. Działamy tak, aby nie organizować noclegów dla artystów. Tradycyjnie koncert zakończy występ warszawskich artystów z zespołu Voo Voo! Dziękujemy wszystkim sztabom i wspierającym Fundację WOŚP za słowa otuchy i gotowości, aby zagrać z ogromną mocą 31 stycznia! Oj! Będzie się działo!”

-podsumował Owsiak.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c