Od maja autobusy zastąpią pociągi Kolei Mazowieckich.

Od 6 maja wszystkie pociągi Kolei Mazowieckich na trasie Otwock-Celestynów-Pilawa zostaną zastąpione autobusami komunikacji zastępczej.

Fot. pixabay.com

Kolejowy ruch osobowy na szlaku Otwock-Celestynów-Pilawa ma zostać całkowicie wstrzymany na blisko rok w związku z modernizacją linii kolejowej nr 7.

W tym czasie Zastępcza Komunikacja Autobusowa będzie kursowała w dni robocze do i z Celestynowa w szczycie co około 7-8 minut, natomiast do i z Pilawy co około 15 minut.

W ramach przeprowadzonej modernizacji, na odcinku Otwock–Pilawa przejazdy zostaną wyposażone w rogatki i sygnalizację świetlną, a perony w zegary oraz system dynamicznej informacji pasażerskiej i wiaty chroniące pasażerów przed deszczem.

Na niektórych stacjach po remoncie, do peronów będą prowadzić przejścia podziemne, pochylnie dla rowerzystów i osób o ograniczonej sprawności ruchowej oraz windy. Nie powstaną natomiast ekrany akustyczne.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.