Pamiętacie zakup respiratorów? To może być nowy minister cyfryzacji

Do rządu ma powrócić były wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, który po nieudanym zakupie respiratorów latem zeszłego roku, zniknął ze sceny politycznej wraz z ówczesnym ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. 

Fot. Pixabay

Janusz Cieszyński nie nacieszył się długo z fotela wiceministra. Od 2018 roku odpowiedzialny był w Ministerstwie Zdrowia m.in za inwestycje finansowe z Funduszy Europejskich.

Latem zeszłego roku wraz z ówczesnym ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, Cieszyński zniknął ze sceny politycznej. Tuż po kontrowersyjnym zakupie respiratorów od firmy E&K, która miała należeć do handlarza bronią. Firma dostarczyła wtedy 200 respiratorów z zamówionych 1241 i pomimo wpłaty przez rząd dosyć wysokiej zaliczki w wysokości 154 mln zł.

Resort zdrowia odstąpił od umowy a na firmę nałożył finansowe kary, jednak decyzje zakupu respiratorów do dziś odbijają się głośnym echem i wywołują spore kontrowersje.

Jak podaje nieoficjalnie Interia, Janusz Cieszyński w przyszłym tygodniu ma odebrać nominację na ministra cyfryzacji. Sam zainteresowany, w rozmowie z portalem powiedział, że nie może komentować takich decyzji premiera.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c