Pierwszy taki przypadek na świecie! Kobieta urodziła dziecko z przeciwciałami COVID-19!

Kobieta, która w czasie ciąży zaraziła się wirusem SARS-CoV-2, urodziła dziecko posiadające przeciwciała koronawirusa. Jest to pierwszy taki przypadek na świecie. Może on dać pomocne w leczeniu COVID-19 wskazówki dla lekarzy.

W marcu, w czasie ciąży jedna z mieszkanek Singapuru przechodziła zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Był to początek ciąży, dopiero 10 tydzień. Zakażenie przechodziła dość łagodnie, jednak aby być pod stałą obserwacją lekarzy, trafiła do szpitala. Po dwóch i pół tygodnia opuściła placówkę.

Jak podały w niedzielę miejscowe media, kobieta urodziła dziecko. Okazało się, że jej syn nie zaraził się od niej koronawirusem, jednak posiadał w swoim organizmie przeciwciała COVID-19. Przypadek bardzo zainteresował naukowców, którzy chcą przeprowadzić kolejne badania, z których będzie można dowiedzieć się bardziej szczegółowo jak wyglądało przekazania przeciwciał dziecku. Dzięki temu będzie można dowidzieć się między innymi kiedy matka przekazała dziecku przeciwciała, czy było to jeszcze w płodzie czy np. dopiero podczas porodu.

Światowa Organizacja Zdrowia wydała oświadczenie, że do tej pory nie zauważono sytuacji, aby kobieta przekazała aktywnego wirusa SARS-CoV-2 swojemu dziecku będąc w ciąży. Nie było również nigdy nie było sytuacji, aby przekazała przeciwciała wirusa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c