Podwyżki biletów komunikacji miejskiej? Rafał Trzaskowski nie wyklucza

Podczas wczorajszego Dnia Bez Samochodu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że przez tzw. Polski Ład ceny pójdą w górę, w tym bilety komunikacji miejskiej. Bilet jednorazowy w okolicach 10 złotych? To prawdopodobny scenariusz. 

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Będziemy mieli do wyboru, albo ograniczać kursy autobusów i tramwajów, albo podnieść ceny biletów. Analizujemy w tej chwili sytuację. Wiemy wstępnie, że o ok. 150 mln zł spadły wpływy z biletów w związku z pandemią. Z kolei o ok. 150 mln zł wzrosły opłaty za paliwo i prąd w spółkach komunikacyjnych. Więc nawet gdyby miasto dopłaciło w przyszłym roku tyle, ile do tej pory, i tak brakuje już kilkuset milionów” – powiedział wczoraj chwilę po wyjściu z metra Rafał Trzaskowski

13 złotych musiałby kosztować, gdyby cała komunikacja miejska była finansowana z wpływów z biletów. My dziś dokładamy do wpływów biletów ponad miliard złotych, by utrzymać kursy autobusów, tramwajów i metra na dobrym poziomie. Jeśli obecne założenia Polskiego Ładu wejdą w życie, Warszawa rocznie straci 1,7 mld zł. Te pieniądze z podatków zabierze budżet państwa. A to będzie oznaczać ograniczenia praktycznie w każdej dziedzinie, także w komunikacji” – dodał prezydent Warszawy

Czy podwyżka biletów, która ewentualnie nastąpi będzie zachętą do zakupu auta? Za jakiś czas nie będzie się opłacało jeździć komunikacją miejską, bo taniej wyjdzie jazda autem.

Teraz już nie liczy się ekologia tylko ekonomia.

Dodatkowo Rafał Trzaskowski w rozmowie z „Super Expressem” powiedział  „Ja często jeżdżę metrem, zwłaszcza w weekendy. Ze służbowego auta korzystam, gdy muszę szybko przemieścić się w kilka miejsc w ciągu dnia„.

Panie Prezydencie zwężacie ulice, likwidujecie miejsca parkingowe i każecie jako urzędnicy jeździć wszystkim rowerami i komunikacją miejską a sami jeździcie autem, bo jak twierdzi prezydent musi się przemieścić w kilka miejsc. Wielu warszawiaków także musi się przemieszczać po stolicy autem w wiele miejsc i nie można im ograniczać tej możliwości usuwając miejsca parkingowe, podnosząc ceny i zwężając ulice.

Już teraz widzimy w Warszawie tak potężne korki w godzinach szczytu, że powrót do domu trwa czasami nawet dwie godziny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c