Potrącił grupę osób na przejściu dla pieszych i uciekł. Był pijany

Pijany kierowca potrącił grupę osób przechodzących przez przejście dla pieszych w Wyszkowie. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając im pomocy. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że jest pod wpływem alkoholu.

Do wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę. Przed godziną 3:00 na ulicy Kościuszki w Wyszkowie na oznakowanym oświetlonym przejściu dla pieszych, nad którym emitowany jest pomarańczowy sygnał ostrzegawczy, zostały potrącone trzy osoby.  Kierujący samochodem nie zatrzymał się i nie udzielił poszkodowanym żadnej pomocy.

Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe. Do szpitala przetransportowano kobietę w wieku 38 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 30 i 37 lat. Jeden z przechodzących mężczyzn cudem uniknął uderzenia. Stan rannego i nieprzytomnego 37-latka, który upadł na środek drogi, określony został jako ciężki, a jego obrażenia stanowiące zagrożenie dla życia i zdrowia.

Policja natomiast już w niedzielę nad ranem zatrzymała uciekiniera. Kierowcą Forda okazał się być 23-latek, który podczas zatrzymania miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.  Mężczyzna trafił do policyjnej celi. 23-latek w poniedziałek usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego, będąc w stanie nietrzeźwości, gdzie obrażenia jednego z poszkodowanych stanowiły ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, a także ucieczki z miejsca wypadku.

Kierowca przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz kara finansowa. Póki co zastosowano wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na czas trzech miesięcy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.