Premier o Narodowym Święcie Niepodległości: „Apeluję o powstrzymanie się od marszów”

Mateusz Morawiecki zaapelował o powstrzymanie się od udziału w marszach z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które wypada już w przyszłym tygodniu. Zaznaczył, że jeśli w przyszłym roku pokonamy koronawirusa, to sam wezmie w marszu udział. 

Fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Wczoraj wieczorem premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim odpowiadali na Facebooku na pytania zadane przez internautów. Wśród nich było zapytanie o Marsz Niepodległości, który ma mieć miejsce 11 listopada w Warszawie. Jak zapowiadają organizatorzy, marsz się  na pewno odbędzie, z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa. Prezes stowarzyszenia dodał, że marsz jest już zarejestrowany w urzędzie, bo jest zgromadzeniem cyklicznym.

Premier zaapelował jednak, aby w tym roku nie świętować Narodowego Święta Niepodległości. Zachęcił do powstrzymania się przed wzięciem udziału w marszu. Przekazał, że zalecenie dotyczące zostania w domach dotyczy wszystkich, nie tylko Strajku Kobiet. Dlatego Marsz Niepodległości również nie powinien mieć miejsca.

Dodał również, że jeśli w 2021 roku wirusa SARS-CoV-2 nie będzie, wtedy on sam z przyjemnością wezmie udział w Marszu Niepodległości, tak jak wziął w nim udział w 2018 roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c