Prezydent podpisał nowelizację ws. emerytur i rent! Ile wyniosą?

Dobra wiadomość dla świadczeniobiorców! Prezydent Andrzej Duda podpisał dziś nowelizację ustawy dotyczącej waloryzacji rent i emerytur. Jak wynika  z dokumentów, od marca świadczenia wzrosną aż o 4,24%! 

Fot. Warszawa w Pigułce

Emerytury i renty każdego roku podlegają waloryzacji. Dzieje się to w marcu i polega ona na pomnożeniu kwoty świadczenia i podstawy jego wymiary przez wskaźnik waloryzacji. Początkowo w 2021 roku rząd zakładał, że wskaźnik waloryzacji wyniesie 103, 84 procent.

Dziś Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z FUS. Jak się okazuje, od 1 marca świadczenia wzrosną aż o 4,24 procent! Oznacza to, że najniższa emerytura i renta wzrośnie o 50,88 zł, czyli wyniesie 1250, 88 złotych. Jeśli chodzi o rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy, najmniej wyniesie ona 938,16 złotych, renta rodzinna-  1250,88 złotych, a świadczenie przedemerytalne 1262,34 złotych.

W tej chwili minimalna emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renta socjalna czy rodzinna  wynoszą 1200 zł brutto. Natomiast renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy wynosi 900 zł brutto.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c