Prezydent Warszawy przegrał ze spółką Srebrna

Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję Prezydenta Warszawy w sprawie budowy wieżowca dla spółki Srebrna.

Fot. Warszawa w Pigułce

SKO stwierdziło, że Prezydent miasta stołecznego Warszawy rażąco naruszył prawo, wydając w 2018 r. negatywną decyzję w sprawie warunków zabudowy dla spółki Srebrna.

Samorządowe Kolegium Odwoławcze wydało też decyzję uchylającą decyzję prezydenta Warszawy, co oznacza, że sprawa wróci do ponownego rozpoznania.

Chodzi o ustalenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla budowy wysokiego budynku biurowego z częścią handlową i gastronomiczną oraz mieszkalną na działce przy ul. Srebrnej 16, o co wnioskowała spółka Srebrna.

Analizy urbanistyczna wykazało, że w tym miejscu możliwa jest budowa obiektu o wysokości 31,5 m (ze zwyżką do 35 m), zaś wniosek dotyczył zabudowy o wysokości 138 m.

Wydana w listopadzie 2018 r. na tejs podstawie decyzja odmowna została zaskarżona do SKO, ktore uznało, że opierała się ona na dwóch kluczowych błędach: nieaktualnym stanie zabudowy tego terenu na dzielnicy Wola oraz na uznaniu, że frontem inwestycji jest ul. Srebrna, nie zaś ul. Wronia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.