Przejęto 6 TIRów nielegalnego towaru

Na terenie powiatu piaseczyńskiego Centralne Biuro Śledcze Policji i Krajowa Administracja Skarbowa przejęła rekordową ilość nielegalnej krajanki tytoniowej.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Portal warszawa.onet.pl, podał, że CBŚP i KAS zatrzymały mieszkańca podwarszawskiej miejscowości, który w magazynie przechowywał aż 70 ton krajanki tytoniowej.

Aby przetransportować taką ilość towaru potrzebne było aż sześć tirów.

W rozmowie z Onetem, Rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Iwona Jurkiewicz poinformowała, że ilość nielegalnego tytoniu, którą służby zabezpieczyły w powiecie piaseczyńskim była „rekordowa”:
– Dzięki zebranym informacjom, funkcjonariusze dotarli do powiatu piaseczyńskiego gdzie w hali magazynowane były duże ilości nielegalnego tytoniu. Mundurowi znaleźli kartony z blisko 70 tonami wysokiej jakości suszu tytoniowego. Była także maszyna do suszenia tytoniu. Magazynowany przez podejrzanego towar mógł służyć do zaopatrywania nielegalnych fabryk. W tej ilości tytoniu można wyprodukować co najmniej 70 milionów sztuk papierosów – podała kom. Jurkiewicz.

Prokuratura Rejonowa w Piasecznie przedstawiła Marcinowi J. zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego w postaci nielegalnego przechowywania suszu tytoniowego. Podejrzany spowodował uszczuplenie należności publicznoprawnych w postaci podatku akcyzowego w kwocie ponad 31 mln zł i podatku VAT w kwocie ponad 2 mln zł – podał prok. Karol Borchólski z Działu Prasowego Prokuratury Krajowej.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Piasecznie zastosował wobec Marcina J. tymczasowy areszt. Za przestępstwa skarbowe podejrzanemu grozi kara do sześciu lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.