Przesuną pieniądze z inwestycji kolejowych na walkę z koronawirusem? Tak chce uczynić zarząd województwa mazowieckiego!

Zarząd województwa mazowieckiego przymierza się do przesunięcia pieniędzy przeznaczonych na inwestycje kolejowe i zagospodarowania środków na walkę z koronawirusem. 

By decyzja doszła do skutku, marszałek województwa czeka na opinię kolejarzy oraz zgodę udzieloną przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Jak zaznaczył marszałek województwa mazowieckiego, fundusze do zagospodarowania pochodziłyby z przesuniętych w czasie inwestycji kolejowych.

Jak doprecyzował, chodzi o te inwestycje, które na chwilę obecną nie zostały zakontraktowane, ze względu na niezłożenie przez PKP Polskie Linie Kolejowe wniosku o płatność w dwóch dużych przedsięwzięciach. Mowa tu o budowie łącznika kolejowego z Modlina do Portu Lotniczego oraz modernizacji linii kolejowej nr 35 Ostrołęka-Chorzele.

Przy okazji radni stolicy będą postulowali o zniesienie tzw „janosikowego”, czyli podatku, który odprowadza Mazowsze na rzecz mniej zamożnych regionów.

Jak podkreślono, gdyby udało się przesunąć fundusze kolejowe na rzecz walki z epidemią, wówczas możliwe będzie ustabilizowanie sytuacji Szpitala Bródnowskiego oraz warszawskiego pogotowia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c