Przyłączą Modlin do Warszawy?

Możliwe jest przejęcie udziałów w lotnisku w Modlinie przez samorząd mazowiecki, a być może nawet przez samorząd Warszawy. Decyzja należy do Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy lotniska w Modlinie, które ma się odbyć 5 marca.

By Markus Winkler (markuswinkler.de) – Praca własna, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56756494

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) jest gotowe sprzedać swoje udziały w Mazowieckim Porcie Lotniczym (MPL), które obecnie należą do Agencji Mienia Wojskowego (33,29 proc.), Województwa Mazowieckiego (32,66 proc.), PPL (29,36 proc.) i miasta Nowy Dwór (4,66 proc.).

Jak podaje portal rp.pl, Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik uważa, że skoro lotnisko jest publiczne i zbudowane zostało za publiczne pieniądze, to PPL powinien je przekazać za darmo, jednak Prezes PPL Mariusz Szpikowski nie chce nawet słyszeć o nieodpłatnym przekazaniu udziałów.

Z możliwości zmiany właściciela jest też zadowolony burmistrz Nowego Dworu Jacek Kowalski, według którego Nowy Dwór jest za biedny, by wydawać miliony złotych na lotnisko.

Spór między Modlinem, a PPL trwa od kilku lat. Ostrą formę przyjął około rok temu, gdy PPL zdecydował się zbudować lotnisko w Radomiu, aby przenieść tam ruch czarterowy i niskokosztowy ze stolicy i nie zgodził się na rozbudowę lotniska w Modlinie, które wymaga jak najszybszej rozbudowy.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.