Pseudokibice-dealerzy zatrzymani

Policjanci ze stołecznego wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców udaremnili narkotykową transakcję oraz zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi.

Fot. policja.waw.pl

W ręce funkcjonariuszy trafiły też osoby, które zaopatrywały się w narkotyki u 44-latka. Wszyscy już usłyszeli w prokuraturze zarzuty.

Funkcjonariusze dotarli do osób, które mogły zaopatrywać w środki odurzające i substancje psychotropowe środowisko pseudokibiców. Wszystko wskazywało na to, że najczęściej sprzedawanymi narkotykami jest mefedron oraz ekstazy, a z procederu tego uczyniono stałe źródło dochodu.

W ręce funkcjonariuszy trafiły trzy osoby. W miejscu zamieszkania jednej z nich zabezpieczono kilkanaście porcji środków odurzających. Mężczyźni usłyszeli zarzuty za posiadanie narkotyków, podobnie jak zatrzymany wcześniej 27-latek. Wszyscy zostali objęci policyjnym dozorem.

Po zebraniu materiału dowodowego, do prokuratury został również doprowadzony 44-latek, gdzie usłyszał sześć zarzutów. Jest on podejrzany o handel narkotykami i uczynienie z tego procederu stałego źródła dochodu, a także posiadanie substancji psychotropowych. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd. Może mu grozić kara nawet do 10 lat więzienia.

Zabezpieczone substancje trafiły do dalszych badań laboratoryjnych, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.