Rafał Trzaskowski o Marszu Niepodległości: „Nie powinien się odbyć”

11 listopada będzie miał miejsce organizowany przez Roberta Bąkiewicza Marsz Niepodległości. Rafał Trzaskowski w rozmowie z Onet podkreślił, że w jego opinii nie powinien się on odbyć. Jak tłumaczył, wydarzenie przygotowywane przez „takich ludzi” nie powinno być w Warszawie organizowane. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Wczoraj prezes zarządu stowarzyszenia  Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz poinformował, że tegoroczny marsz odbędzie się zgodnie z planem, a jego hasło będzie „Niepodległość nie na sprzedaż”. Wydarzenie wzbudza wiele kontrowersji. Wiele osób uważa, że nie powinno się odbywać. Jedną z takich osób jest prezydent miasta, Rafał Trzaskowski.

W rozmowie z Onetem prezydent zaznaczył, że w jego opinii marsz przygotowany przez takich ludzi nie powinien być w Warszawie organizowany.  Zaznaczył jednak, że za każdym razem kiedy kieruje wniosek do sądu o zakazanie Marszu Niepodległości, sąd nie przychyla się do jego prośby.

„Najczęściej sąd staje na stanowisku, że a priori nie można zakazać przed marszem tego typu zgromadzenia. Inaczej było w pandemii, sąd się przychylił do mojego wniosku. Mam nadzieję, że teraz będzie tak samo, że epidemia to nie jest czas na organizowanie aż tak wielkich demonstracji”

-wyjaśnił Trzaskowski.

Robert Bąkiewicz podkreśla jednak, że tego dnia wszyscy idący w marszu odstawiają na bok wszelkie spory polityczne. Dodaje, że Marsz Niepodległości jest po to, by pokazać, że Polacy są wciąż patriotami.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]