Ratownicy oddali pieniądze ze zbiórki. Powód? Lawina hejtu i krytyki!

Ratownicy medyczni z Gryfic zorganizowali zbiórkę na własną pralkę, by nie narażać swoich bliskich w czasie trwającej epidemii. Mimo że zebrali więcej niż potrzebowali, postanowili oddać pieniądze ze zbiórki. Powód? Reakcje pełne hejtu.

 

Fot. Straż Miejska

Na stronie portalu zrzutka.pl kilka dni temu widniała informacja zamieszczona przez pracowników gryfickiego pogotowia ratunkowego. Zgodnie z jej treścią, ratownicy zwrócili się z prośbą o współfinansowanie zakupu pralki, która byłaby użytkowana przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Gryficach.

Mimo że celem ratowników było zebranie 2 tysięcy złotych, to raptem po kilku godzinach na zorganizowanej zbiórce znalazła się kwota o kilka tysięcy złotych wyższa.

Jak się okazuje, nie wszyscy podeszli do zamieszczonej zbiórki w sposób wyrozumiały. Pojawiły się liczne zarzuty, że zebrana kwota jest za wysoka. Jeden z internautów pozwolił sobie na niewybredny wpis, pisząc: „Kupmy im jeszcze mercedesy”.

W związku z wysypem nieprzychylnych komentarzy, ratownicy zdecydowali o zakończeniu zbiórki i oddaniu środków nadesłanym przez darczyńców.

Jednak, mimo negatywnego wydźwięku, historia ma pozytywny finał. Niespodziewanie jedna z firm postanowiła wspomóc ratowników i sprezentowała im nową pralkę! Ponadto, po przerwanej zbiórce, rozdzwoniły się telefony z wyrazami wsparcia i chęcią osobistego zaangażowania się w pomoc pracownikom pogotowia ratunkowego.

Aż chce się powiedzieć, w ramach podsumowania całego wydarzenia: Zło dobrem zwyciężaj!

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.