Rodzina strażaków zginęła w potwornym wypadku. Jechali na ratunek

W piątek 15 września 2023 roku, noc otuliła Żukowo (woj. pomorskie) smutkiem i żalem. Około godziny 3:40, drużyna OSP Żukowo została dotknięta przez tragiczne zdarzenie, które pozostawi niezatarty ślad na lokalnej społeczności.

Fot. Warszawa w Pigułce

Z ogromnym smutkiem informujemy o śmierci druhny Karoliny Dargacz oraz druha Łukasza Dargacz z OSP Żukowo (powiat kartuski w woj. pomorskim).

W piątek 15 września 2023 roku w godzinach nocnych, podczas dojazdu do zdarzenia miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek samochodu OSP Żukowo, w wyniku którego dwoje druhów ponioslo śmierć a trzech kolejnych odniosło obrażenia. Dwoje z poszkodowanych zostało zabranych do szpitala.
Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu całej braci strażackiej składa najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym zmarłych druhów oraz poszkodowanym druhom OSP Żukowo.” – napisano w komunikacie PSP.

Pierwsze Wiadomości

Druhowie z OSP Żukowo zostali wezwani do miejsca śmiertelnego wypadku, który miał miejsce w Małkowie. Niestety, ta podróż pełna poświęcenia przerodziła się w jeszcze jeden dramatyczny scenariusz. Jak informuje kom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia, pojazd OSP prawdopodobnie próbował ominąć wysepkę i zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. W wyniku kolizji, auto przewróciło się na bok, wyciągając za sobą ogromną cenę.

Strata Nie do Odmierzenia

Z wielkim żalem musimy przekazać, że w wyniku tego nieszczęsnego zdarzenia, strażacy ochotnicy – druhna Karolina Dargacz oraz druh Łukasz Dargacz, ponieśli śmierć. Trzech innych druhów doznało obrażeń, z czego dwoje zostało przewiezionych do szpitala, w celu poddania się niezbędnym procedurom leczniczym.

W świetle dnia, społeczność Żukowa doświadcza straty, która będzie długo odbijać się echem w sercach wszystkich, którzy znali i cenili pracę tych nieustraszonych strażaków.

Wyrazy Współczucia

W momencie, gdy cała wspólnota strażacka jest pogrążona w żałobie, Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak nie szczędzi słów wsparcia i pocieszenia. W imieniu całej braci strażackiej, składa najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym zmarłych druhów, oraz wszystkim poszkodowanym w tym tragicznym zdarzeniu.

Takie momenty składają się na przypomnienie, że praca strażaka to nieustanne ryzyko, poświęcenie i gotowość do służby na rzecz innych, nawet w obliczu największych tragedii.

W obliczu tego tragicznego zdarzenia, apelujemy do społeczności lokalnej i całego kraju o jedność i solidarność. Niech ten moment będzie również przypomnieniem o niezmiernej wartości ludzkiego życia i o tym, jak ważna jest ciągła dbałość o bezpieczeństwo na drogach.

W tych ciężkich chwilach, nasze myśli i modlitwy są z rodzinami zmarłych i rannych druhów. Razem, jako społeczność, możemy oddać hołd ich poświęceniu i wspierać się nawzajem w przeżywaniu tej tragedii.


Niech ten artykuł służy jako hołd dla tych, którzy oddali swoje życie w służbie innym, i przypomnienie, że niebezpieczeństwa na drodze mogą dotknąć nas wszystkich. Obyśmy wszyscy przyswoili sobie lekcje płynące z tej tragedii, działając zawsze z najwyższą ostrożnością i szacunkiem dla życia.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]