Rozdano Złote Maliny. Polski film z „wyróżnieniem”!

Co roku, tuż przed Oscarami, rozdawane są Złote Maliny dla najgorszych filmów roku. Jak się okazało, jeden z polskich filmów może się pochwalić zdobyciem jednej z nagród. Produkcja „365 dni” otrzymała Złotą Malinę za najgorszy scenariusz. 

Fot. Pixabay

Złote Maliny to antynagrody, przyznawane najgorszym filmom minionego roku, na 24 godziny przed rozdaniem Oscarów, nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, które odbędą w nocy, z niedzieli na poniedziałek.

Tym razem polski kandydat, a mianowicie film „365 dni”, zyskał aż sześć nominacji. Ostatecznie film na podstawie książki Blanki Lipińskiej otrzymał tylko jedno wyróżnienie- za najgorszy scenariusz dla Tomasza Kimali.

Tytuł najgorszego filmu trafił do produkcji „Absolute Proof”, opowiadającej o teorii spiskowej na temat wyników wyborów prezydenckich w USA, które zostały ustawione dzięki cyberatakowi z Chin. Najgorsza reżyserka to Sia, która wyreżyserowała swój filmowy debiut „Music”. Złota Malina za najgorszego aktor trafiła do  Mike’a Lindel’a, natomiast za najgorszą aktorkę w ubiegłym roku uznano Kate Hudson.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c