Ruszył bezpłatny program pomocy seniorom w Warszawie

W stolicy wystartował program „Aktywny senior”, w ramach którego seniorzy skorzystają z bezpłatnych ćwiczeń zwiększających sprawność fizyczną.

Fot. Pixabay

„Aktywny senior” to zajęcia ruchowe pod opieką fachowych instruktorów oraz edukacja prozdrowotna. Mogą z niego korzystać osoby w wieku 60+. Jest on dostosowanych do potrzeb seniorów – zajęcia odbywają sie 2 razy w tygodniu i trwają po 45 minut. Cały cykl składa się z 15 spotkań i jednego wykładu. Ratusz szacuje, że z oferty skorzysta ponad 3.500 seniorów.

W programie znalazł się m. in. „bilans 70- i 80-latka” oraz nowy program polityki zdrowotnej, który połączy świadczenia zdrowotne i edukację. Równolegle ze świadczeniami zdrowotnymi, dla warszawskich seniorów przygotowano bowiem broszurę “Senior w Warszawie”, która jest kompendium wiedzy o dostępnych usługach publicznych, w tym zdrowotnych dla seniorów w stolicy.

Mieszkańcy Warszawy powyżej 75. roku życia mogą też korzystać z usług tzw. „złotej rączki”, czyli fachowej pomocy w drobnych naprawach. Z takiej usługi, opłacanej przez miasto skorzystało już 240 warszawiaków.

Władze Warszawy zwiększyły też budżet programu e-Senior – nauki obsługi komputera, podstawowych programów oraz bezpiecznego poruszania się po świecie cyfrowym, a Prezydent Rafał Trzaskowski zapowiedział też zwiększenie wsparcia dla dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.