Seniorzy i pandemia. Niepokojący raport

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej opublikował raport, z którego wynika, że aż jedna trzecia seniorów w czasie pandemii przerwała dotychczasowe leczenie. 

Jak wynika z badania „Zdrowie polskich seniorów podczas pandemii”, seniorzy mają kłopot z dostaniem się do lekarzy specjalistów. Wszystko przez pandemię, która spowodowała wizyty online lub całkowicie uniemożliwiła opiekę medyczną. Teleporady nie zastąpią tradycyjnej wizyty u lekarza. Dodatkowo seniorzy cierpią na osamotnienie i brak kontaktów społecznych. A to pomaga w rozwoju np. depresji.

Badania przeprowadzono w sierpniu na grupie 1118 osób powyżej 60 roku życia. Ponad 30% ankietowanych przyznało, że przerwała leczenie i czeka na „lepsze czasy”. Może to mieć jednak poważne skutki dla ich zdrowia. 67% osób narzeka na ograniczony dostęp do opieki medycznej.

„Brak dostępu do specjalistów utrudnia leczenie chorób przewlekłych, a co za tym idzie, może skutkować pogorszeniem ogólnego stanu zdrowia seniorów”

-można przeczytać w raporcie dostępnym na stronie Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c