Skradli 6 rowerów. Policja zatrzymała trzy osoby

Uciekał na właśnie skradzionym rowerze, wpadł prosto w ręce policjantów operacyjnych wydziału mienia. Funkcjonariusze niedługo wcześniej pozyskali informację i podjęli obserwację. Dzięki temu zatrzymali podejrzanego w bezpośrednim pościgu tuż po dokonanym przestępstwie i dodatkowo odzyskali łup zanim właściciel roweru zorientował się, że go utracił. To był 6 rower, który w ostatnim czasie 43-latek ukradł na terenie naszej dzielnicy. Dwa dni wcześniej ci sami policjanci odzyskali inny skradziony przez 43-latka jednoślad oraz zatrzymali dwóch paserów. Podejrzany o 6 kradzieży, których dopuścił się w warunkach recydywy, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Sprawa jest rozwojowa.

Ta sprawa to prawdziwa operacyjna praca policjantów wydziału mienia. Najpierw funkcjonariusze kolejno pozyskiwali i weryfikowali informacje, potem przeprowadzili, w zasadzie jedna po drugiej, dwie realizacje, odzyskali dwa rowery i zatrzymali trzy osoby.

W podwarszawskiej miejscowości zapukali kolejno do drzwi dwóch domów, gdzie zatrzymali 37-latka i 38-latka podejrzanych o paserstwo roweru. Obaj mężczyźni byli bardzo zaskoczeni, że tak szybko namierzyli ich policjanci, jak stwierdzili, nawet nie zdążyli sprzedać kradzionego jednośladu. Został on zresztą przez policjantów zabezpieczony. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty paserstwa.

Dla operacyjnych w tym miejscu jednak sprawa się nie zakończyła. Chodziło przecież o zatrzymanie złodzieja. Rozpoznanie, jakie posiadali policjanci, wskazywało na to, że w ostatnim czasie, kilku kradzieży rowerów na terenie naszej dzielnicy dokonał najprawdopodobniej ten sam sprawca. Funkcjonariusze kontynuowali ustalenia.

Dwa dni po zatrzymaniu paserów, pod sam koniec służby pełnionej w drugiej zmianie, policjanci pozyskali informację na temat kradzieży roweru, do której miało dojść za chwilę. Przestępstwa miał dokonać najprawdopodobniej mężczyzna pozostający w ich zainteresowaniu, który ukradł już kilka jednośladów, między innymi ten odzyskany od paserów.

Policjanci zareagowali błyskawicznie, liczyła się każda chwila. Funkcjonariusze pojawili się we wskazanej okolicy i podjęli obserwację. Kilka minut później gonili już podejrzanego. Ten uciekał najpierw skradzionym rowerem, a potem, po porzuceniu go, również pieszo. Na nic się mu to jednak zdało. 43-latek został zatrzymany w bezpośrednim pościgu tuż po dokonanej kradzieży, a jego łup policjanci odzyskali i zabezpieczyli zanim właściciel roweru w ogóle zorientował się, że go utracił.

Tak jak wcześniej wskazywały ustalenia i zgromadzone przez operacyjnych materiały, zatrzymany na przestrzeni ostatnich kilku tygodni na terenie Pragi Południe dopuścił się kradzieży 6 rowerów, o łącznej wartości prawie 17 tysięcy złotych, z czego do chwili obecnej 2 zostały odzyskane.

Śledczy wydziału mienia skompletowali materiał dowodowy i przedstawili 43-latkowi zarzuty. Przestępstw podejrzany dopuścił się w warunkach recydywy.

Sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec 43-latka tymczasowy areszt. Sprawa ma charakter rozwojowy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c