Służby odkryły tysiące podróbek. Dwóch imigrantów usłyszy zarzuty

Blisko 6 tysięcy sztuk zatrzymanych podróbek – to efekt ostatnich kontroli prowadzonych przez funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego. Szacunkowa wartość trefnego towaru  wyceniono na ponad milion zł.

Fot. Izba Administracji Skarbowej w Warszawie

W dwóch wytypowanych do kontroli kontenerach znaleziono ubrania i perfumy z podrobionymi znakami towarowymi.

Właścicielami  kontenerów okazali się obywatele Armenii i Pakistanu. W sumie zabezpieczono ok 6000  sztuk odzieży,  perfum oraz innych przedmiotów, które trafiły do magazynu depozytowego MUCS.

Właściciele podróbek zostali zatrzymani i przesłuchani w charakterze podejrzanych o popełnienie czynu zabronionego w Polsce ustawą Prawo Własności Przemysłowej.

Przedstawiciel Kancelarii Prawnej reprezentującej firmy będące właścicielami znaków towarowych potwierdzili, że wszystkie ubrania i  perfumy zostały nielegalnie opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Kancelaria w imieniu pokrzywdzonych wystąpi z wnioskiem o ściganie sprawców tego procederu, czyli produkcji i handlu podróbkami.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia czynu zabronionego oraz próby uszczuplenia Skarbu Państwa, postępowanie  prowadzone jest przez Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c