Spektakularna akcja Greenpeace w Warszawie.

Przed warszawską siedzibą Nestlé, Greenpeace wysypało 350 kg plastikowych śmieci.

Fot. pixabay.com

W ten sposób, ta międzynarodowa organizacja ekologiczna zaprotestowała przeciwko wytwarzaniu milionów ton odpadów z tworzyw sztucznych przez największą na świecie firmę spożywczą.

350 kg plastikowych odpadów, to tyle ile wg. Greenpeace opakowań jednorazowych Nestlé produkuje w ciągu 5 sekund.

Dodatkowo ekolodzy przykleili też na śmieciach napis “#tochybatwoje, Nestlé”.

Greenpeace domaga się od Nestlé podania danych dotyczących ilości wytwarzanych opakowań plastikowych i przedstawienia konkretnych planów zmniejszenia ich zużycia, a także inwestowania w nowe sposoby dostarczania produktów do klientów.

Akcja była część międzynarodowej kampanii #PlasticMonster, której celem jest skłonienie Nestlé do zmniejszenia produkcji plastikowych opakowań jednorazowego użytku. Koncern jest największą firmą w branży spożywczej na świecie, która sprzedaje dziennie około miliarda produktów, z tego 98% w opakowaniach jednorazowych. Wg. danych Greenpeace, ilość plastiku zużytego przez koncern w 2018 roku wyniosła 1,7 mln ton.

Na swojej stronie internetowej, Greenpeace zachęca do podpisywania petycji do światowych koncernów spożywczych, wzywającej do zmniejszenia produkcji plastiku jednorazowego użytku i inwestowania w alternatywne systemy pakowania produktów. Pod apelem podpisały się już ponad 3 mln osób z całego świata.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.