Zablokowali drogę pod Warszawą

Na drodze powiatowej, praktycznie „w szczerym polu” ustawiono spowalniacze, na które skarżą się okoliczni mieszkańcy.

Fot. pixabay.com

Dwa spowalniacze zostały zamontowane na ulicy Wojska Polskiego przy skrzyżowaniu z ul. Jasną w Wilczej Górze.

Powstały tam na wniosek lesznowolskiego radnego. Mieszkańcy skarżą się jednak, że jest to droga na której panuje duży ruch, a w sąsiedztwie nie ma ani szkoły, ani osiedla, więc raczej nie powinno ich tu być.

Starostwo powiatowe (zarządcą drogi) tłumaczy, że progi spowalniające na ul. Wojska Polskiego zostały zamontowane na prośbę radnego, który twierdzi, że już dwa lata wcześniej wnioskował na prośbę mieszkańców ul. Jasnej o podniesienie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu z ul Wojska Polskiego. Swoją prośbę uzasadnia dużym ruchem i łamaniem ograniczenie prędkości przez kierowców.

Co ciekawe, bardzo blisko spowalniaczy stoi dom sołtysa Wilczej Góry, który również uważa, że w tym miejscu powinny zostać zainstalowane raczej światła, gdyż progi spowalniające są sporym utrudnieniem dla jeżdżących ul. Wojska Polskiego karetek pogotowia oraz wozów straży pożarnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.