Stopa bezrobocia spadła w marcu. Eksperci: Kryzys dopiero przed nami!

Według udostępnionych danych, stopa bezrobocia, którą zarejestrowano w marcu wyniosła 5,4 procenta i tym samym jest mniejsza niż w miesiącu poprzednim. Być może to ostatnie tego typu pozytywne statystyki, zważywszy na obowiązujące obostrzenia.

fot. Pixabay

Stopa bezrobocia, jaką odnotowano w marcu br., była niższa niż w miesiącu poprzednim. Jak wynika z danych, liczba bezrobotnych, figurujących w urzędach pracy, zmalała z 919,9 tysięcy na 909,4 tysięcy.

Statystyki pokazały, że w marcu zatrudnienie w hotelach i usługach gastronomicznych spadło o 2,7 procenta, w górnictwie – o 1,6 procenta, zaś w handlu, mechanice pojazdów oraz administracji zatrudnienie zmniejszyło się o 0,6 procenta.

Według wstępnych prognoz zarówno ze strony rządu, jak i ekspertów ekonomiczno-bankowych, w ciągu najbliższych kilku miesięcy stopień bezrobocia powinien poszybować w górę i osiągnąć pułap 10 procentowy.

Jeśli tak się stanie, wówczas będzie to oznaczało powtórkę sprzed czterech lat, gdyż to właśnie w lutym 2016 roku stopa bezrobocia odnotowała wynik dwucyfrowy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c