Straż miejska z mandatami dla użytkowników e-hulajnóg. Ile do tej pory wystawiono?

Straż miejska w Warszawie poinformowała o pierwszych mandatach dla użytkowników e-hulajnóg. Przypomnijmy, że zmieniły się zasady dotyczące korzystania z urządzeń.

Fot. Shutterstock

Pod koniec sierpnia straż miejska uzyskała uprawnienia do wystawiania mandatów dla osób korzystających z elektrycznych hulajnóg. Od września funkcjonariusze mocno kontrolują kierujących e-hulajnogami. I tak od 1 września wystawiono ich aż 12, z czego wszystkie za przekroczenie prędkości.

Dodatkowo, funkcjonariusze pouczyli 13 osób w związku z nieprawidłowym używaniem pojazdów. Kontrole prowadzą także policjanci. Kilkadziesiąt użytkowników e-hulajnóg zostało przebadanych na trzeźwość na Starym Mieście w Warszawie.

Przypomnijmy, po chodniku nie można jeździć z prędkością większą niż porusza się pieszy. Natomiast poza chodnikiem maksymalna prędkość wynosi 20km/h. Za jazdę jednośladem pod wpływem lub po spożyciu alkoholu grozi mandat nawet do 500 złotych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c