Studia w czasie pandemii. Pierwsza uczelnia w Warszawie podjęła już decyzję

Władze Szkoły Głównej Handlowej podjęły decyzję o dalszej nauce w formie zdalnej. Inne uczelnie wciąż się zastawiają jak zorganizować rok akademicki. Są jednak zgodni, że najbliższy semestr będzie wyglądał inaczej.

Fot. Pixabay

W zarządzeniu wydanym przez rektora SGH 31 lipca 2020 widnieje informacja, że w najbliższym semestrze zajęcia dydaktyczne będą prowadzone na odległość. Decyzja została podjęta ze względu na bezpieczeństwo podczas pandemii, a wcześniejsza informacja miała na celu możliwość przygotowania się studentów do trybu zdalnego.

Na UW decyzja jeszcze nie zapadła. Jak przekazała rzeczniczka Uniwersytetu Warszawskiego portalowi Onet, studenci na pewno rozpoczną naukę w październiku, ale jeszcze nie jest określone w jakiej formie. Uczelnia zastanawia się też jak te zajęcia mogłaby zorganizować, ponieważ nauka dotyczy zarówno humanistycznych, jak i bardziej ścisłych przedmiotów, w których niezbędne są np. badania laboratoryjne.

„Wiadomo, że inauguracja roku akademickiego odbędzie się 1 października, ale zajęcia dydaktyczne rozpoczniemy dwa tygodnie później, w połowie miesiąca. Przez ten czas prowadzona będzie jeszcze rekrutacja na studia I stopnia, co jest związane z tym, że wyniki matur poprawkowych mają zostać ogłoszone do 30 września. Dajemy więc maturzystom trochę czasu. Dłuższy będzie także termin rekrutacji na kierunki II stopnia”

-dodała rzeczniczka, Anna Korzekwa-Józefowicz.

Na Politechnice Warszawskiej nie zapadły jeszcze decyzje w jaki sposób będzie zorganizowane nauczanie. Rozważana jest nauka hybrydowa, czyli częściowo zdalna.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c