Szczepienia będą płatne! Rzecznik rządu przekazał szczegóły

Osoby, które jeszcze się nie zaszczepiły, a chciałyby to zrobić za darmo, mają na to coraz mniej czasu. Jak się okazuje, już wkrótce szczepienia mają być odpłatne. O szczegółach mówił dziś na antenie Radia Zet rzecznik rządu, Piotr Mueller. 

Fot. Shutterstock

Dziś gościem porannego programu na antenie Radia Zet był rzecznik rządu, Piotr Mueller. Opowiadał między innymi o planach rządu dotyczących czwartej fali pandemii koronawirusa. Zaznaczył, że jeśli będzie wysoka liczba zakażeń, mogą zostać wprowadzone dodatkowe obostrzenia.

Podczas wprowadzania ograniczeń będzie brana nie tylko liczba zachorowań, ale przede wszystkim liczba osób, które wymagają hospitalizacji. Co istotne, nie ma planów całkowitego lockdownu kraju, a ewentualne obostrzenia będą na poziomie regionalnym.

Dodał, że najbardziej ucierpieć mogą osoby niezaszczepione. Rząd rozważa wprowadzenie metody suwaka, czyli jeżeli będzie obniżać limity osób, to tymi limitami nie będą objęte osoby zaszczepione. Kolejna zła informacja dotyczy samych szczepień. Już wkrótce będą one odpłatne.

„Rozważaliśmy i cały czas rozważamy, by szczepienia na pewnym etapie były już płatne, natomiast na ten moment, do końca września deklarowaliśmy, że będą bezpłatne. Myślę, że dłużej będą bezpłatne, ale w pewnym momencie mogą pojawić się w kalendarzu szczepień jako odpłatne.”

-wyjaśnił Piotr Mueller.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c