Szczepionka na COVID-19 będzie produkowana w Polsce. Wartość umowy to niemal 1,5 mld zł!

Firma Mabion zawarła właśnie umowę z Novavax, w ramach której będzie produkować wspólnie szczepionkę na koronawirusa. Produkcja będzie miała miejsce w Polsce, a łączna wartość umowy została oszacowana na 372 mln dolarów. To niemal 1,5 mld złotych!

Fot. Pexels

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju oraz przewodniczący rady nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego poinformował w mediach społecznościowych o zawarciu umowy pomiędzy Mabionem a Novavax. Umowa ma polegać na produkcji szczepionki na koronawirusa.

Jak tłumaczy Mabion w dzisiejszym raporcie, spółka będzie wytwarzać na skalę komercyjną, na rzecz Novavax, antygen kandydata na szczepionkę na COVID-19 pod nazwą NVX-CoV2373. Wartość umowy została zawarta na czas określony do końca 2025 roku. Łączna jej wartość została oszacowana na 372 mln dolarów, czyli około 1,46 mld złotych.

Rozpoczęcie produkcji szczepionki ma nastąpić jeszcze w grudniu tego roku. Jak można doczytać w raporcie,  realizacja zlecenia jest następstwem przeprowadzenia przez spółkę działań w zakresie prac związanych z transferem procesu wytwarzania oraz metod analitycznych w oparciu o procedury i wymagania Novavax oraz przygotowania systemu jakości spółki do wdrożenia nowego procesu i produktu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c